Loading...
Teenused2019-01-15T07:48:48+00:00

UNEARSTI VASTUVÕTT

Unearsti  esmasel vastuvõtul täpsustatakse patsiendi kaebused, nende kestus ning tõsidus.  Patsient täidab vastuvõtu käigus und puudutavad küsimustikud, mis aitavad probleemi selgitada. Pannakse paika esmane uuringute- ja ravi plaan.  Vastuvõtu käigus antakse põhjalik ülevaade unehäire uuringu ja ravivõimalustest.

Korduval vastuvõtul tutvustatakse patsiendile läbiviidud uuringute tulemusi, vajadusel korrigeeritakse raviplaani.

Esmase ja korduva vastuvõtu kestus on 30 minutit.

UNEÕE VASTUVÕTT

Uneõe vastuvõtule on oodatud obstruktiivse uneapnoega patsiendid, kes vajavad raviks positiivrõhu seadet (PAP).  Vastuvõtu käigus õpetatakse seadet kasutama ja sobitatakse mask.  PAP ravi kulgu hinnatakse kolmenädalase testperioodi jooksul. Hingamishäirete ravis on kasutusel ResMed’i, Sefam’i ja Philips Respironics’i seadmed ning maskid.  Eesti Haigekassa kindustatuse olemasolul on  raviaparaati ja maski  võimalik soetada Eesti Haigakassa poolt määratletud soodustingimustel.

MÜOFUNKTSIONAALSE TERAPEUDI VASTUVÕTT

Müofunktsionaalne teraapia tähendab näo-ja suupiirkonna lihaskonna vale asendi ja funktsionaalse häire ravi.

Teraapia võib piirduda vaid keele asendi korrigeerivatest igapäevastest harjutustest, aga võib vajada ka adenoidide või kurgumandlite eemaldamist, raskematel juhtudel tuleb ortodontiliste aparaatidega muuta lõualuude kasvu. Igale patsiendile koostab terapeut spetsiaalse ravitsüklitest koosneva plaani. Müofunktsionaalne ravi võib kesta kuni 2 aastat, sõltuvalt patsiendi vanusest, raviskeemist, probleemi olemusest ja diagnoosist.

SUUHÜGIENISTI VASTUVÕTT

Suuhügienist kuulub hingamishäiretega patsiendi ravimeeskonda, kuna suuhingamine, ninakinnisus ja norskamine tekitavad märgatavaid muutusi suuõõnes ja hammaskonnas, mida suuhügienist on pädev ära tundma. Suuhügienist pöörab vajadusel teie hingamismustrile tähelepanu läbiviidava protseduuri käigus ning esitab suunavaid küsimusi. Hammaste värvi muutus, kiirem ja ulatuslikum hambakivi teke ja ka halb suulõhn on seotud hingamishäirega. Suuhügienist aitab nende probleemide lahendamisel ning suunab teid pöörduma sobiva spetsialisti poole hingamisprobleemide lahendamiseks. Regulaarset visiiti suuhügienisti vastuvõtule vajavad kõik norskamise- ja apnoe kapet kasutavad patsendid.

POLÜSOMNOGRAAFIA

Polüsomnograafilise uuringu käigus toimub uneaegne kehaliste näitajate mõõtmine ja salvestamine. Uuringu seadmed paigaldatakse patsidendi kehale unekeskuses uneõe poolt.

Soovitatav on uuringuööl magada endale võimalikult kodustes tingimustes. Uuring toimub soovituslikult teie tavapärasel uneajal. Uuringu käigus salvestatakse ajulained, lihastoonus, norskamisheli, hingamispingutus, südametöö, hapnikusisaldus, jäsemete liigutused, kehaasend magades. Uneuuring skooritakse uuringu järgselt. Polüsomnograafilise uuringu vastuse annab teile unearst korduva vastuvõtu käigus. Uuringuga seotud informatsiooni saate  administraatoritelt ja unekeskuse töötajatelt. Uuring on tasuline.
Meie hinnakirja leiad siit.

POLÜGRAAFIA

Polügraafilise uuringu pööratakse peamine tähelepanu uneaegsele hingamis- ja südametöö. Uuringuseadmed paigaldatakse patsiendi kehale unekeskuses uneõe poolt.

Soovitatav on uuringuööl magada endale võimalikult kodustes tingimustes. Uuringu salvestus toimub soovituslikult teie tavapärasel uneajal. Uuringu käigus salvestatakse lihastoonus, norskamisheli, hingamispingutus, südametöö, hapnikusisaldus, jäsemete liigutused, kehaasend magades. Uneuuring skooritakse uuringu järgselt. Uuringu käigus ei ole võimalik saada teavet unefaaside, unerütmi katkemise ja virgumiste kohta. Polügraafilise uuringu vastuse annab teile unearst korduva vastuvõtu käigus. Uuringuga seotud informatsiooni saate  administraatoritelt ja unekeskuse töötajatelt. Uuring on tasuline.
Meie hinnakirja leiad siit.

PEATSELT LISANDUVAD TEENUSED:

KÕRVA-NINA-KURGUARSTI vastuvõtt:

Vastuvõtule on oodatud  ägedate ja krooniliste kõrva-, nina- ja kurgualaste kaebustega laps- ja täiskasvanud patsiendid.

Vastuvõtu käigus viiakse vastavalt vajadusele läbi patsiendi uurimine, kasutades   vaatlust, videoendoskoopi, ototmikroskoopi, tümpanomeetriat; radioloogilisi uuringumeetodeid. Vajadusel mikrobioloogiliste külvide võtmine.

KÕRVA-NINA-KURGUalane kirurgiline ravi ja uurimine:

 • Adenoidektoomia
 • Tonsilletkoomia
 • Lateraliseeriv farüngoplastika
 • Modifitseeritud uvulopalatofarüngoplastika
 • Pehmesuulae, keelepära protseduurid (RF)
 • Alumiste ninakarbikute protseduur (RF)
 • Septoplastika
 • Kuulmekile paratsentees
 • Kuulmekile shunteerimine
 • Keele- , huule- põsekidade vabastamine
 • Ravimindutseeritud une tingimustes ülemiste hingamisteede endoskoopia

UNENÕUSTAJA vastuvõtt

Vastuvõtu käigus selgitatakse patsiendile unega seotud õigeid harjumusi, samas püüab leida teie kahjulikke käitumismustreid, mis võivad und häirida. Nõustaja selgitab välja teile sobiva unerütmi ning aitab kaasaegseid infotehnoloogilisi lahendusi tutvustades kinnistada tervislikku und ja -eluviise tagavad hoiakud. Tähelepanu pööratakse kehalisele aktiivsusele, toitumisele ning vaimse tervise hoidmisele.