Välised märgid

Patsiendi väline vaatlus annab palju informatsiooni võimaliku tervise probleemi kohta.  Längus õlad, lõtv hoiak, avatud suu osutavad madalale lihase toonusele, mis on sageli seotud hingamishäirega. Üla- ja alalõua paiknemine on väike tahapoolse asetsusega alalõug viitab arenguhäirele, millega võib kaasneda suuhingamine, norskamine või uneapnoe.

Testi end

Ülalõua ja alalõua paiknemine on ühel teljel.  Alalõua ja kaela vahele moodustub täisnurk. Nägu on harmooniline.

Testi end

Alalõug on tahapoolse asetusega. Võib esineda ruumipuudus ülemises ja alumises hammaskaares. Kuigi alalõua- ja kaelavaheline nurk on 90kraadi, on uneajal oht keele languseks neelu. Võib esineda norskamist ja/või uneaegseid hingamispause.

Testi end

Alalõug on tahapoolne. Alalõua- ja kaelavaheline nurk on lamenenud. Esineda võib ruumipuudus mõlemas hammaskaares. Tõenäoline on norskamine ja/või uneaegsete hingamispauside esinemine.

Testi end

Ülalõua asend on tahapoolne. Esineda võib häireid hambumuses ja norskamist.

Testi end

Rasvkoe ladestumine lõuapiirkonda. Tõenäoline on ülekaalulisus või rasvumine, mis soodustab  norskamist ja/või unepanoed, kuna rasvkude survestab lõua ning kaela piirkonda.

Testi ennast

Päeval kimbutav unisus on väga sage obstruktiivse uneapnoe sümptom. Selleks, et selgitada välja, kas olete sageli väsinud, vastake järgmisele lühikesele küsimustikule, mida nimetatakse Epworthi unisuse skaalaks. Lisaks Epworthi unisuse skaala täitmisele tuleb enne raviseadme väljakirjutamist teha uneuuring, et välja selgitada norskamise või uneaegse hingamishäire raskusaste.

Kui suure tõenäosusega testis olevatest olukordades ei tunne Te end väsinuna, vaid jääte tukkuma või hoopis magama? Testis olevad küsimused puudutavad Teie tavalist eluviisi viimasel ajal. Isegi kui Te pole testis kirjeldatud tegevust hiljuti teinud, püüdke mõelda, kuidas need võiksid Teid mõjutada. Valige testis olevalt skaalalt igas olukorras sobivaim vastus.

Tukkuma jäämise tõenäosus:

0 = tõenäosus puudub ; 1 = väike tõenäosus;
2 = keskmine tõenäosus; = suur tõenäosus